Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zabezpieczyć krawędzie drzwi przed uszkodzeniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak zabezpieczyć krawędzie drzwi przed uszkodzeniem

    Zamieszczone przez maciek74
    az wstyd przyznac sie ze z wykształcenia jestem elektronikiem.......
    no faktycznie ops:

  • #2
    Jak zabezpieczyć krawędzie drzwi przed uszkodzeniem

    Mam miejsce postojowe w hali garażowej przy ścianie. Niestety miejsca są na tyle wąskie, że muszę parkować tak blisko ściany, że jak otwieram drzwi muszę je oprzeć o ścianę by móc w miarę swobodnie wysiąść.
    Poprzednie auta, którymi jeździłem miały listwy boczne z tworzywa (czarne lub w kolorze nadwozia), które chroniły drzwi nie tylko przed uszkodzeniami przez osoby trzecie na parkingach, ale także dawały ochronę, gdy parkowałem w hali, w przypadku jak opisałem powyżej.
    Niestety w O3 nie ma takich listew ani w opcji, ani jako akcesorium, a chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed zdzieraniem lakieru z krawędzi drzwi.
    Macie jakieś pomysły na taki problem?
    Chciałem powiesić wykładzinę na ścianie, ale niestety żadna taśma dwustronna nie zdała egzaminu na dłuższą metę i po prostu wykładzina się odklejała. Teraz zamierzam spróbować przybić ją gwoździami do ściany, co będzie o tyle trudne, że ściana to betonowy fundament, a wiercenie i kołkowanie też mi się nie uśmiecha.
    W związku z tym zwracam się do Was o pomysły
    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

    Komentarz


    • #3
      Jak nie taśma i nie kołki to proste rozwiązanie... Butaprem lub jeszcze lepiej Butakol.
      Musi się trzymać.

      Komentarz


      • #4
        Przykleja cieniutki styropian a na niego jakąś wykładzinę.
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
        przedstawiam smerfetke

        Komentarz


        • #5
          Sam stropian starczy juz - nie beda sie drzwi odbijaly.. Bo nie chodzi o kwestie wyhladu przeciez
          Z domowego rozwiazania polecam dorwac np. u szklarza taka listwe z pianki, ktore zakladaja na krawedz szkla by sie nie szczerbilo albo jakas inna pianke.. Mocujesz 2 srubami do sciany, na wysokosci miejsca w ktorym drzwi maja dotknac sciany, na dlugosc zaleznie ile masz jej.. Otwierajac normalnie drzwi nie ma opcj ich obic.. Wiadomo ze jak z całej sily walniesz nimi, to moze sie udam choc i tego pewien nie jestem

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • #6
            Może coś takiego.

            Link

            Montaż banalny bo na taśmę dwustronną /w komplecie/, inaczej bez wiercenia się nie da. Najlepiej byłoby jednak zamówić dechę u tapicera obitą jakimś materiałem i zamontować na stałe.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Qgar
              ...Teraz zamierzam spróbować przybić ją gwoździami do ściany, co będzie o tyle trudne, że ściana to betonowy fundament, a wiercenie i kołkowanie też mi się nie uśmiecha.
              Oczyścić z kurzu , pyłu i pomalować miejsce gdzie chcesz coś przyklejać, farba ogólnego stosowania do metalu, drewna itp...chodzi o to żeby potem jej powierzchnia była gładka i śliska .Na drugi dzień naklejasz co chcesz, w marketach budowlanych widziałem filcowe podkładki pod meble format A4 samoprzylepne w różnych kolorach lub to co podał kolega wyżej.

              Komentarz


              • #8
                też żałuję że nie ma listew ochronnych - w Citroenie Cactus jest niezła mata na drzwiach i zderzakach
                Niezły patent ma Ford w Edge Protektorach
                [youtube]Ford Door Edge Protector - YouTube[/youtube]
                Prowadzi NaviExpert Lifetime
                Ostrzega Yanosik
                Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                Komentarz


                • #9
                  Styropian 1cm przyklej na klej do styropianu w tubce i na pewno będzie trzymał.
                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                  Komentarz


                  • #10
                    Tu masz listwy AG AUTO - Chyba
                    I tu tez Błąd 404
                    Ale nie jestem przekonany, ze w tym miejscu mamy najbardziej wysunieta czesc drzwi :roll:
                    Black magic

                    Komentarz


                    • #11
                      Ocieplenie do rur wodnych z pianki przyklejasz do ściany w miejscu gdzie drzwi najbardziej wystają i po kłopocie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez krzyzakp
                        Bo nie chodzi o kwestie wyhladu przeciez
                        Wyglądać też by mogło "jakoś" co by się żaden sąsiad garażowy nie pultał, że halę oszpecam
                        Najlepsze by były listwy boczne, bo i na parkingach by chroniły auto, ale oryginalnego akcesorium nie ma, a zamienników stosować nie chcę. Dlaczego wszyscy producenci zaczynają rezygnować z tego rozwiązania?

                        Właśnie ze względu na wygląd chciałem zastosować duży kawałek wykładziny (4x0.5m), ale taśma nawet ta reklamowana w TV co to szafkę na nią przyklejają (chyba Tessa się nazywa) nie podołała - kwestia chyba tego, że wykładzina jest lekko "włochata" od spodu. I choć udawało się powiesić, to po kilku godzinach się "ześlizgiwała". Chyba więc z takiego dużego kawałka zrezygnuję i spróbuję ładnie przykleić coś mniejszego.
                        Na chwilę obecną z Waszych propozycji rozpatrzę:
                        1) ochraniacze, które zaproponował metrotest - muszę tylko je obejrzeć w domu na necie, bo w tej chwili to obrazka nie widzę.
                        2) ocieplenie do rur z pianki - może chyba być cieńsze niż styropian i przy ocieraniu nie byłoby tego niemiłego dla ucha szelestu
                        3) cienki styropian
                        Wszystkie powyżej na taśmę powinny trzymać, bo z klejem to wolałbym się nie bawić.

                        Dzięki wielkie za pomysły
                        Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                        Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Qgar
                          kwestia chyba tego, że wykładzina jest lekko "włochata" od spodu.
                          To ją odwróć...
                          Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                          Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez arturas03
                            Zamieszczone przez Qgar
                            kwestia chyba tego, że wykładzina jest lekko "włochata" od spodu.
                            To ją odwróć...
                            Po drugiej stronie to dopiero jest włochata
                            Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                            Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja miałem podobny kłopot. Mój garaż w momencie budowania miał służyć na jedno auto. Obecnie stacjonują w nim dwa. Dlatego, żeby nie obijać drzwi przymocowałem do ściany ekran, taki jak się przykleja za grzejnikami. Nie jest gruby, wygląda schludnie i u mnie zdał egzamin.
                              O3:
                              R:

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamontowałem stary dywan na listwy drewniane. Dywan przymocowałem kołkami 6mm i nic mi nie obija drzwi, listewki kupiłem Castoramie 3 metrowe.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X